SIKÇA SORULAN SORULAR

Catering & Catering Şirketi Nedir?
Catering, toplu yemek üretimi gerçekleştiren yemek firmalarının vermiş olduğu hizmete denmektedir. Bu hizmeti veren şirketlere ise catering şirketi ya da yemek şirketi denir.
Catering Şirketi Ararken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Size en uygun catering şirketini bulmak için bir kaç temel kritere dikkat etmek gereklidir. Bunlardan ilki catering şirketinin resmi belgelerinin bulunması. Sonrasında ise catering şirketinin üretim yerini ziyaret ederek firma hakkında daha geniş bir bilgi edinebilirsiniz. Son olarak da değerlendirdiğiniz catering şirketinin referanslarını isteyebilir ya da direkt olarak referans bir projesini yerinde ziyaret edip vermiş olduğu hizmeti canlı olarak görebilirsiniz.
Catering Şirketinden Nasıl Fiyat Teklifi İstenir?
Bunun için öncelikle yemek birim fiyatı neye göre değişkenlik gösterir, bunu bilmek gerekir. Sonrasında ise firmanızın ihtiyacı olan günlük yemek adedini tespit etmeli ve eksik ekipmanlarınızı teklif istediğiniz catering şirketine açıkça belirtmelisiniz. Ayrıca hangi tabldot menüsünü istediğinizi de netleştirmelisiniz. Ya da bu seçenekler için ayrı ayrı fiyat teklifi de isteyebilirsiniz.
MertYemek Şirketi Ne Gibi Hizmetler Verir?
  1. Taşımalı Yemek Hizmeti
  2. Yerinde Yemek Üretim Hizmeti
  3. Organizasyon Hizmeti
Catering Şirketi Hizmet Sektöründe Midir Yoksa Üretim Sektöründe Midir?
Catering şirketi her ne kadar yemek üretimi gerçekleştirmiş olsa dahi, yemeğin yanında bir çok hizmet barındırdığından hizmet sektöründe olduğunu söylemek daha doğru olacaktır. Çünkü yemek üretimi yalnızca herhangi bir şey ifade etmemektedir.